• تاریخ : ۷ام بهمن ۱۳۹۶
  • موضوع : آرنا

با اعلام نامزدان نهایی آکادمی اسکار ۲۰۱۸، نام یک مووی لبنانی هم در میان نامزدان بخش بهترین مووی های خارجی زبان قرار گرفت. روزنامه کیهان روز پنجشنبه با انتشار مطلبی به انتخاب مووی «توهین» از سوی اسکار واکنش نشان داد و مدعی شد آکادمی یک مووی «ضد مقاومت» را به عنوان کاندیدای جایزه بهترین مووی خارجی زبان انتخاب کرده هست.

در ابتدای مطلب امروز روزنامه کیهان آمده هست: «اسامی نامزدهای مراسم اسکار ۲۰۱۸ اعلام شد که در میان آنها نام یک مووی لبنانی هم دیده می‌شود. مووی «توهین» به کارگردانی زیاد الدویری در حالی نامزد بخش مووی‌های غیرانگلیسی‌زبان شده که دارای سابقه همکاری با رژیم صهیونیستی هست.»

کیهان در ادامه به فعالیت های کارگردان مووی «توهین» هم اشاره می کند و می نویسد: «این همکاری‌ها، اعتراض‌هایی از سوی مخالفان اسرائیل را در پی داشته هست. وی چند سال قبل هم فیلمی علیه عملیات شهادت‌طلبانه ساخته بود. ضمن اینکه مووی جدید وی که نامزد اسکار شده نیز داستانی درباره نزاع دو فرد لبنانی و فلسطینی دارد.»

این روزنامه در ادامه تاکید می کند: «ملاک قرار دادن شاخص‌های سیاسی در جهت تأمین منافع کشورهای غربی، برای گزینش آثار در مراسم اسکار باعث کاهش اعتبار هنری این جایزه شده هست. این رویکرد در مواجهه با کشورهای جهان سوم و به ویژه در آسیای غربی پررنگ‌تر هست.»

۹۴۱۲

اشتراک در شبکه اجتماعی

گوگل پلاس فیسبوک تویتر لینکدین دیگ کلوب فیسنما