• تاریخ : ۹ام دی ۱۳۹۶
  • موضوع : آرنا

در حالی که کشمکش بر سر حصور مووی رفع توقیف شده محسن امیریوسفی در جشنواره فجر ادامه دارد، محمدمهدی عسگرپور کارگردان و مدیرعامل پیشین خانه سینما معتقد هست «آشغال های دوست داشتنی» یکی از آثار مهم سال‌های اخیر سینمای ایران هست و حق طبیعی کارگردان این اثر هست که بخواهد فیلمش در جشنواره مووی فجر حضور داشته باشد.

«آشغال‌های دوست داشتنی» برای پنجمین بار متقاضی حضور در جشنواره مووی فجر شده و امسال مووی محسن امیریوسفی پروانه نمایش هم دارد و این کارگردان در موعد مقرر برای حضور در جشنواره فجر ثبت نام کرد، اما اظهارات ضد و نقیضی از سوی هیات انتخاب و دبیرخانه جشنواره سی وششم درباره حضور این مووی مطرح شده هست که سرنوشت آن را در هاله ای از ابهام قرار می‌دهد.

به گفته خبرآنلاین محمدمهدی عسگرپور کارگردان سینمای ایران هم درباره حضور «آشغال‌های دوست داشتنی» در جشنواره مووی فجر امسال گفت: «حضور مووی «آشغال‌های دوست‌داشتنی» در جشنواره حق طبيعى کارگردان آن هست و زمينه نمايش اين فيلم براى هیات انتخاب جشنواره بايد مهيا شود.»

او با بیان این که این مووی از نظر کیفی سطح قابل توجهى دارد گفت: «من مووی را دیده‌ام و به گمانم یکی از مووی‌هاى بسيار مهم سال‌هاى اخير هست. «آشغال‌های دوست‌داشتنی» منعى برای حضور در جشنواره ندارد و نمايش ندادن آن براى هیات انتخاب بدون دليل موجه شايسته نيست.»

اشتراک در شبکه اجتماعی

گوگل پلاس فیسبوک تویتر لینکدین دیگ کلوب فیسنما