• تاریخ : ۷ام دی ۱۳۹۶
  • موضوع : آرنا

برای شما علاقه مندان سایت “آن رد” نوشته ای داریم با عنوان مواد غذایی سالم برای گسترش عملکرد مغز! که در دسته مطالب مرتبط با تغذیه قرار میگیرد و پیشتر به آن میپردازیم. با امید به اینکه مورد استقبال شما قرار گیرد.

گسترش عملکرد مغز با تغذیه مفید

گسترش عملکرد مغز با تغذیه مفید , برای افزایش عملکرد مغز قادر اید از شیوه های تغذیه ای متفاوتی کمک بگیرید. این پیش نهاد های کمک فراوانی به شما برای جلوگیری از آلزایمر میکنند. از نمونه این مواد غذایی قادر ایم به زرده تخم مرغ ، بلوبری، گردو، ماهی سالمون و روغن زیتون اشاره کنیم.

گسترش عملکرد مغز با تغذیه مفید

عده ای غذاها هستند که روی مغزمان اثری مثبت می گذارند و اجازه نمی دهند با بالا رفتن سن، این بخش بسیار مهم از بدن دچار اختلال شود.

غذاها تاثیر بسیار توانمندی روی مغز، علی الخصوص با بالا رفتن سن دارند.
ولی باید گفت ما گاهی فکر می کنیم مغز سیستمی جدا از باقی بدنمان هست.
با اینحال مغز هم شبیه دیگر عضو های بدن، از غذایی که می خوریم موثر هست.
عده ای غذاها هستند که روی مغزمان اثری مثبت می گذارند و اجازه نمی دهند با بالا رفتن سن، این بخش بسیار مهم از بدن دچار اختلال شود. برای اینکه بیشتر با این غذاها و تاثیرشان آشنا شوید، پیشتر لیستی از آن ها را به همراه خواصشان آورده ایم.

منداب

دانش پژوهان مطرح کردند کسانی که هر روزه یک یا دو وعده از سبزیجات استفاده می کنند، درمقایسه با افرادی که اصلا از آن ها استفاده نمی کنند، عملکرد مغزی شان ۱۱ سال جوان تر هست. به اشتراک سبزیجات، منداب مواد مغذی برجسته ای دارد. این گیاه نیترات بالایی دارد، ترکیبی که با باز کردن رگ های خونی، جریان خون به مغز را گسترش می دهد. اگر در مغزتان زیاد خون جریان پیدا نکند، اکسیژن کافی به آن نمی رسد که نهایتا منجر به مرگ سلول ها خواهد شد.

گسترش عملکرد مغز با تغذیه مفید

بلوبری (زغال اخته آبی)

توت ها تنها میوه هایی هستند که تاثیر مخصوصی روی مغز دارند.
برنامه های غذایی ویژه عملکرد مغز که می توانند تا ۵۳ درصد هشدار ابتلا به آلزایمر را کاهش دهند،
از توت ها استفاده فراوانی می کنند. با اینکه تمام توت ها مزایایی دارند،
با اینحال بلوبری پر از فلاونوئیدها هست. فلاونوئیدها آنتی اکسیدان هایی هستند که می توانند از مغز در مقابل استرس اکسیداتیو نگهداری کنند و به ارتباطات سلول های مغز قدرت ببخشند.

.uad0bb3bdd7fdd75a3b093ac98df2066b .uad0bb3bdd7fdd75a3b093ac98df2066b:lively, .uad0bb3bdd7fdd75a3b093ac98df2066b:hover .uad0bb3bdd7fdd75a3b093ac98df2066b .uad0bb3bdd7fdd75a3b093ac98df2066b .ctaText font-weight:daring; colour:#000000; text-decoration:none; font-size: 16px; .uad0bb3bdd7fdd75a3b093ac98df2066b .postTitle .uad0bb3bdd7fdd75a3b093ac98df2066b:hover .postTitle
به علاوه از طرف دیگر بخوانید :  ۱۰خوراکی سالم و مقوی بهاری را بیاد داشته باشید!

زرده تخم مرغ

زرده تخم مرغ منبعی غنی از کولین هست، یک ویتامین ب کمپلکس که سلامت مغز را تقویت میکند.
کولین به استیل کولین- یک انتقال دهنده عصبی که حافظه را تثبیت می کند- مبدل خواهد شد و به سلول های مغزی اجازه می دهد بهتر با یکدیگر تماس برقرار کنند. بررسی ها نمایش داده گسترش مصرف کولین با گسترش عملکرد شناختی از نمونه حافظه، در تماس هست.

روغن زیتون

ریختن مقداری از این روغن روی غذا، مانع از بین رفتن بافت مغزی مرتبط با گسترش سن میشود.
بهره برداری از روغن زیتون اکسترا ویرجین از حافظه و توانایی یادگیری نگهداری می کند.
به علاوه از طرف دیگر از تشکیل دو عامل بروز آلزایمر جلوگیری می کند. با اینکه مکانیزم اصلی هنوز روشن نیست، با اینحال اینطور گفته میشود که آنتی اکسیدان oleocanthal در آن نقش ایفا می کند.

گسترش عملکرد مغز با تغذیه مفید و سالم

سالمون

این غذای دریایی خوش طعم پر از اسید چرب های امگا ۳، DHA و EPA هست که برای سلامت مغز ضروری هستند. امگا ۳ به کاهش التهاب و استرس اکسیداتیو در مغز کمک می کند که در افزایش بیماری آلزایمر موثر هست. DHA علی الخصوص به کاهش کوچک شدن مغز بر اثر بالا رفتن سن کمک می کند.

گردو

چربی های سالم موجود در گیاهان نیز، به سلامت مغز کمک می کند. گردوها پر از اسید آلفا لینولنیک هستند که اسید چرب امگا ۳ گیاهی به حساب می آیند. بررسی ها نمایش داده مردم بزرگسالی که در برنامه غذایی خود از انواع اسید چرب های امگا ۳ و چربی های سالم گیاهی استفاده می کنند، عملکرد مغزی بهتری نسب به افرادی دارند که مصرف این گونه چربی ها در برنامه غذایی شان بسیار کم هست.

سایت دکتر کرمانی

صمیمانه امیدواریم نوشته :مواد غذایی سالم برای گسترش عملکرد مغز!” مورد استقبال شما علاقه مندان قرار گرفته هست.

منبع

نوشته مواد غذایی سالم برای گسترش عملکرد مغز! اولین بار در خبرهای تازه| خبرهای خواندنی روز. پدیدار شد.

اشتراک در شبکه اجتماعی

گوگل پلاس فیسبوک تویتر لینکدین دیگ کلوب فیسنما