• تاریخ : ۶ام بهمن ۱۳۹۶
  • موضوع : آرنا

آی ‌سینما: مریل استریپ که کم‌تر از دو روز پیش رکورد خودش را در جوایز آکادمی زد و برای بیست و یکمین بار نامزد دریافت جایزه اسکار برای ایفای نقش در مووی «پست» استیون اسپیلبرگ شد، در فصل دوم مینی مجموعه «دروغ‌های کوچک بزرگ» محصول شبکه اچ بی او مقابل دوربین می‌رود. استریپ ۶۸ ساله قرار هست در نقش «ماری لوییز رایت» مادر «پری رایت» (با بازی الکساندر اسکارسگارد) ظاهر شود. نیکول کیدمن و اسکارسگارد که نقش زن و شوهر را در فصل اول این مجموعه بازی می‌کردند هر دو به تازگی موفق به دریافت جایزه بهترین هنرمند زن و مرد در رشته تله مووی یا مینی مجموعه از سوی انجمن بازیگران امریکا (SAG) شدند.

به گفته ورایتی، استریپ که نقش مادر پری را بازی خواهد کرد بعد از مرگ پسرش به مونتری می‌رود تا علاوه بر دغدغه وضعیت نوه‌هایش، به جوابی در مورد علت حقیقی مرگ فرزندش برسد. ورایتی به نقل از منابع آگاه نوشته استریپ برای ایفای نقش در هر قسمت این مجموعه نزدیک به ۸۰۰ هزار دلار دستمزد دریافت خواهد کرد.

دسامبر گذشته، اچ بی او از قطعی شدن ساخت فصل دوم مجموعه «دروغ‌های کوچک بزرگ» با بازگشت اغلب ستاره‌هایش خبر داد. کیدمن و ریز ویترسپون علاوه بر ایفای نقش‌های قبلی‌شان، دوباره در مقام تهیه‌کننده اجرایی هم فعالیت خواهند داشت. فصل اول مجموعه بر اساس رمانی به همین نام به قلم لیان موریارتی مقابل دوربین رفت و قرار هست بخش‌هایی از فصل دوم هم بر اساس داستانی جدید از همین نویسنده به تصویر کشیده شود.

دیوید ئی. کلی که علاوه بر مقام تهیه‌کننده اجرایی، نویسندگی فصل اول را به عهده داشت دوباره برای انجام وظایف قبلی‌اش باز خواهد گشت. آندریا آرنولد فیلمساز انگلیسی و کارگردان مووی تحسین‌شده «عزیز امریکایی» که نامزد جایزه نخل طلای کن شده بود، کارگردانی هر هفت قسمت این مینی مجموعه را به عهده دارد.

ژان مارک ولی که کارگردانی تمام قسمت‌های فصل اول را به عهده داشت این‌بار در کنار کیدمن، کلی و ویترسپون به عنوان تهیه‌کننده اجرایی حضور خواهد داشت.

فصل اول «دروغ‌های کوچک بزرگ» (Big Little Lies) اوایل سال ۲۰۱۷ از شبکه اچ بی او پخش شد و در ادامه همان سال، در جریان شصت و نهمین جوایز تلویزیونی امی در هشت رشته از جمله بهترین مجموعه محدود یا تله مووی و بازیگری – برای کیدمن، لورا درن و اسکارسگارد – برنده اعلام شد.

۹۴۱۴

اشتراک در شبکه اجتماعی

گوگل پلاس فیسبوک تویتر لینکدین دیگ کلوب فیسنما