• تاریخ : ۱۴ام اسفند ۱۳۹۶
  • موضوع : آرنا

آی سینما: در شبی که اعضای آکادمی غافلگیری خاضی برای میلیون‌ها بیننده مراسم اسکار نداشتند، یک نام را می‌توان بازنده بزرگ امسال این جایزه پر زرق و برق ثبت کرد: مارتین مک دانا و البته فیلمش «سه بیلبورد خارج از ابینگ، میزوری» که کمتر از حد انتظار تحویل گرفته شد.

مک دانا در فصل جوایز سینمایی امسال از سوی انجمن‌ها و رویدادهای متفاوت تقدیر شد، اما اسکار او را نادیده گرفت و فقط دو هنرمند فیلمش (فرانسیس مک دورمند و سم راکول) اسکار بهترین هنرمند نقش اول زن و نقش مکمل مرد را به خانه بردند. البته نامزد نشدن او در رشته بهترین کارگردانی نشان می‌داد که او به اندازه سایر جوایز در اسکار مورد توجه قرار نگرفته هست.

اما در حالی که حدس زده می‌شد او اسکار را در رشته بهترین فیلمنامه اریژینال به دست آورد، تنها غافلگیری عمده در همین رشته رقم خورد و جایزه به «برو بیرون» رسید تا ناکامی مک دانا در اسکار ۲۰۱۸ تکمیل شود.

«سه بیلبورد خارج از ابینگ، میزوری» یکی از دو شانس اصلی در مهم‌ترین رشته اسکار امسال (بهترین مووی) شناخته می‌شد که قافیه را به «شکل آب» باخت و به این ترتیب مووی گیرمو دل تورو بر خلاف سال‌های اخیر دو جایزه بهترین کارگردانی و بهترین مووی را از آن خود کرد.

مک دانای بریتانیایی که شانس خوبی برای کسب مهم‌ترین جایزه سینمایی در ایالات متحده داشت، این بار مغلوب یک فیلمساز غیر آمریکایی دیگر (دل تورو) شد و احتمالا برای کسب اولین اسکارش باید منتظر بماند.

۹۴۱۰

اشتراک در شبکه اجتماعی

گوگل پلاس فیسبوک تویتر لینکدین دیگ کلوب فیسنما