• تاریخ : ۹ام آبان ۱۳۹۶
  • موضوع : آرنا

پانزدهمین جشنواره مووی تیرانا که در روزهای آینده در کشور آلبانی برگزار خواهد شد، دوازده مووی سینمایی و کوتاه ایرانی را به نمایش خواهد گذاشت. مووی سینمایی «مادری» به عنوان تنها نماینده سینمای ایران در بخش مووی‌های بلند سینمایی در جشنواره تیرانا نمایش داده خواهد شد.

به گفته کانال «سینه‌ایران» از میان مووی‌های بلند سینمایی ایرانی که در جشنواره مووی تیرانا به نمایش درخواهند آمد، می‌توان به مووی «مادری» ساخته رقیه توکلی اشاره کرد. در این مووی سینمایی که پخش بین المللی آن را بنیاد سینمایی فارابی بر عهده دارد، هانیه توسلی، هومن سیدی و نازنین بیاتی به ایفای نقش می‌پردازند. «مادری» سال گذشته برای اولین بار در جشنواره مووی فجر به نمایش درآمد.

در بخش مووی‌های کوتاه «حيوان» ساخته بهمن و بهرام ارک، «ساختمان شماره ١٣» ساخته امير غلامی و «رتوش» ساخته كاوه مظاهری به نمایش درمی‌آیند.

در بخش انیمیشن‌های کوتاه نیز، مووی‌های «تماشاچی» ساخته شيدا ماشی، «لایت سايت» ساخته سيد مسلم طباطبايی، «آدم خانگی» ساخته مرضيه ابرار پايدار و «پيشخدمت» ساخته فرنوش صمدی در این جشنواره حضور دارند.

در بخش فيلم هاي دانشجويي هم، مووی‌ «وقت ناهار» ساخته عليرضا قاسمی و در بخش ويدئو آرت فيلم‌های «پايان» ساخته سعيد نقويان، «پيدايش» ساخته آبتين مظفری و «برچسب» ساخته امير لشگری حضور خواهند داشت.

۹۴۱۲

اشتراک در شبکه اجتماعی

گوگل پلاس فیسبوک تویتر لینکدین دیگ کلوب فیسنما