• تاریخ : ۲۵ام بهمن ۱۳۹۶
  • موضوع : آرنا

در حالی که قرار بود ماه گذشته مووی سینمایی «عصبانی نیستم» به کارگردانی رضا درمیشیان در سینماهای کشور به نمایش درآید، در نهایت جلوی اکران این مووی گرفته شد. در هفته های گذشته یکی از اعضای کمیسیون فرهنگی مجلس اعلام کرد که زمان دقیق اکران این مووی توقیفی مشخص شده اما نمی توان به دلیل برخی ملاحظات تاریخ دقیق نمایش آن را اعلام کرد. امروز روزنامه جوان با انتشار مطلبی اعلام کرد که این مووی از ۲۵  بهمن در سینماهای کشور به روی پرده خواهد رفت.

در ابتدای مطلب امروز روزنامه جوان درباره آغاز اکران «عصبانی نیستم» آمده هست: «در حالی که مووی پرحاشیه و حامی فتنه «عصبانی نیستم!» به کارگردانی رضا درمیشیان بعد از بازبینی و اصلاحات مجدد قرار بود ماه گذشته اکران شود، زمان نامناسب انتخاب شده در آستانه یوم الله نهم دی برای اکران این مووی در نهایت نمایش آن را منتفی کرد. هر چند ابراهیم داروغه‌زاده در همان مقطع اکران آن را در زمانی مناسب قطعی دانست.»

این روزنامه در ادامه زمان اکران مووی «عصبانی نیستم» را اعلام می کند: «حال شنیده‌های «جوان»حاکی از این هست که بعد از جلسه نمایندگان مجلس و اعضای کمیسیون فرهنگی با مدیران سازمان سینمایی اکران این مووی در روز ۲۵ بهمن قطعی شده و مدیران سینمایی به نمایندگان قول اکران مووی در این زمان را داده‌اند تا بعد از هیاهوهای جشنواره فجر این مووی اکرانش را در سینماها آغاز کند.»

جوان در پایان می نویسد: «فارغ از این موضوع که صحت این اخبار چه میزان هست، اما جای این سوال مهم ‌خالی هست که فارغ از محتوا و ساختار مووی عصبانی نیستم، اگر مدیران ارشاد از ترس حواشی پیش رو جرات اکران این مووی را ندارند دیگر مجوز اکران دادن‌شان به این مووی چه بود؟ و سوال مهم‌تر اینکه مدیران وزارت ارشاد که خود را مدعی ترویج اخلاق در هنر و سینما می‌دانند، چگونه به خود اجازه می‌دهند اینگونه تقوا و اخلاق را زیر پا بگذارند و مصاحبه‌ای جعلی و دروغ را در رسانه‌ها تکثیر و منتشر کنند. جالب هست که در طرح اولیه عصبانی نیستم که به ارشاد ارائه شده هیچ اشاره‌ای به رویدادهای سال ۸۸ نشده هست.»

 

۹۴۱۲

اشتراک در شبکه اجتماعی

گوگل پلاس فیسبوک تویتر لینکدین دیگ کلوب فیسنما