• تاریخ : ۱۶ام آذر ۱۳۹۶
  • موضوع : آرنا

پریسا بخت آور کارگردان سرشناس سینما و تلویزیون کشورمان همسر اصغر فرهادی کارگردان بین المللی و برنده جایزه اسکار هست. همسر اصغر فرهادی صفحه اینستاگرامش را با انتشار پستی درباره پایان تصویربرداری مووی جدید اصغر فرهادی به روز کرد.همسر اصغر فرهادی

 اصغر فرهادی

پایان فیلمبرداری مووی جدید اصغر فرهادی

پریسا بخت آور با انتشار این تصویر نوشت:من بیش تراز هر کس می دانم. پشت هر فیلمی که می سازی چه میزان عشق، سخت کوشی، وسواس و بردباری پنهان هست. هیچ وقت دنبال راه میان بر و اسان نبودی. این هاست که سعی دارم این روزها نسل جوان عاشق سینما که سینماگران آینده هستند، کنار آموزش شان بدانند.
پایان فیلمبرداری ات مبارک عزیز دل…
پ ن:این تصویر بعد از اخرین پلان مووی گرفته شده.

اصغر فرهادی و همسرش

پریسا بخت آور همسر اصغر فرهادی

پریسا بخت آور کارگردان ایرانی و همسر اصغر فرهادی هست. اصغر فرهادی و پریسا بخت آور دو دختر به نام های سارینا و ساغر دارند که سارینا در مووی جدایی نادر از سیمین (برنده جایزه اسکار) در نقش ترمه ظاهر شد که تحسین بسیاری از منتقدین را برانگیخت.

اصغر فرهادی و همسرش

پریسا بخت آور همسر اصغر فرهادی و دخترشان سارینا

مووی دایره زنگی نخستین ساخته سینمایی بخت آور هست و او کارگردانی مجموعه های یادداشت های کودکی، پشت کنکوری ها و من یک مستأجرم را در کارنامه هنری خود دارد.

اصغر فرهادی

 اصغر فرهادی کارگردان مووی فروشنده

اصغر فرهادی یکی از موفق ترین کارگردانان ایرانی در سطح بین المللی هست. در سال ۲۰۱۲ مووی جدایی نادر از سیمین وی برنده جایزه اسکار بهترین مووی خارجی زبان شد و همزمان نامزد دریافت جایزه اسکار بهترین مووی نامه غیراقتباسی (اورژینال) برای این مووی شد. وی همچنین برنده جایزه بهترین مووی خارجی جایزه گلدن گلوب سال ۲۰۱۲ میلادی به خاطر کارگردانی و نویسندگی مووی جدایی نادر از سیمین شد. اصغر فرهادی در جشنواره مووی کن ۲۰۱۶، جایزه بهترین مووی نامه جشنواره مووی کن، را برای نگارش مووی نامه مووی فروشنده دریافت کرد. همچنین در اسکار ۲۰۱۷ مووی فروشنده به نویسندگی و کارگردانی وی توانست جایزه بهترین مووی غیرانگلیسی زبان را کسب کند.

همه می دانند عنوان جدیدترین ساخته اصغر فرهادی هست که چند روز پیش تصویربرداری آن در اسپانیا به پایان رسید. همه می دانند درباره زنی به نام کارولینا هست برای دیدار با خانواده اش از آرژانتین به زادگاهش اسپانیا بازمی گردد. در این سفر که پیش بینی می شد به تجدید دیدار اعضای خانواده خلاصه شود، رویدادهای غیرمنتظره ای به وقوع می پیوندد که بر روند زندگی کارولینا تاثیر می گذارد.

اصغر فرهادی

 اصغر فرهادی کارگردان مووی همه می دانند و هنرمندان مووی جدیدش

پنه لوپه کروز که به همراه همسرش خاویر باردم، از هنرمندان اصلی مووی جدید فرهادی هستند. اصغر فرهادی فیلمنامه همه می دانند را به زبان فارسی نوشته و پس از آن به زبان اسپانیایی ترجمه کرده هست.

اشتراک در شبکه اجتماعی

گوگل پلاس فیسبوک تویتر لینکدین دیگ کلوب فیسنما