• تاریخ : ۱۵ام آبان ۱۳۹۶
  • موضوع : آرنا

به نظر می‌رسد کم کردن هزینه‌های جشنواره مووی فجر به ترجیع‌بند صحبت‌های مدیران سینمایی تبدیل شده و آنها می‌کوشند به شکل مداوم این نکته را از طریق رسانه‌ها منتقل کنند. در جدیدترین موضع‌گیری، رئیس سازمان سینمایی به «صرفه‌جویی» و «حذف تشریفات زائد» از جشنواره اشاره کرده هست.

محمدمهدی حیدریان در گفت و گو با ایرنا درباره تحولات پیش روی جشنواره مووی فجر گفته هست: «جشنواره به عنوان فعالیت مردمی این قابلیت را دارد که حامیان مالی مختلف از آن حمایت کنند که این حامیان می توانند فرهنگی نیز باشند.

او با اشاره به این که جشنواره مووی فجر یک فعالیت میدانی هست، می‌گوید: «شکوه جشنواره با ظواهر و فعالیت هایی که در عرصه اتفاق می افتد سنجیده خواهد شد و ما در عین حال که می خواهیم از این شکوه کم نکنیم، صرفه جویی هم انجام دهیم و تشریفات زائد را برداریم. رویکرد ما در جشنواره این هست که هزینه مراسم با درآمد فرهنگی که برای ما دارد سازگار باشد.»

رئیس سازمان سینمایی همچنین به لزوم بازنگری در اهداف برگزاری جشنواره‌ها اشاره کرده هست: «بخش عمده ای از جشنواره های کشور که وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی، متولی و مجری برگزاری آنهاست به جهت مادی و وقت سرمایه وزارتخانه را به خود معطوف می کند که به دستور سید عباس صالحی، وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی، سیاست کلان این هست که با بهره گیری از راهکارهای ممکن، راندمان را بالا ببریم. برای بالا بردن راندمان باید ببینیم از هر جشنواره ای چه هدفی را دنبال می کنیم و کارکرد و هدفگذاری امروزی آنها را بازنگری کنیم.»

کم شدن تعداد مووی‌های حاضر در جشنواره سی و ششم و تصمیم برگزار کنندگان برای حذف برج میلاد و تاکید دبیر جشنواره بر این که «کاخ جشنواره نداریم» حالا با صحبت‌های حیدریان تکمیل شده و به نظر می‌رسد انتقادها از میزان بودجه دو جشنواره ملی و جهانی فجر که در ماه‌های اخیر در برخی رسانه‌ها بازتاب یافته، تاثیر خود را گذاشته هست.

اشتراک در شبکه اجتماعی

گوگل پلاس فیسبوک تویتر لینکدین دیگ کلوب فیسنما