• تاریخ : ۲ام بهمن ۱۳۹۶
  • موضوع : آرنا

آی ‌سینما: درام فانتزی «شکل آب» جدیدترین ساخته گیرمو دل تورو موفق شد به عنوان بهترین مووی سال، جایزه داریل اف. زانوک را از سوی انجمن تهیه‌کنندگان امریکا دریافت کردند. در جریان مراسم اهدای جوایز، دل تورو و جی. مایلز دیل به عنوان تهیه‌کنندگان این مووی تقدیر شدند. در بخش تلویزیون، دو مجموعه که تازه فصل اول‌شان پخش شده شامل «قصه ندیمه» و «خانم میزل اعجاب‌انگیز» جوایز اصلی را بردند.

به نوشته ورایتی، «شکل آب» در رقابت با مووی‌های مطرح فصل جوایز امسال شامل «مریض بزرگ»، «مرا به نامت صدا بزن»، «برو بیرون»، «من، تونیا»، «لیدی برد»، «بازی مالی»، «پست»، «سه بیلبورد خارج از ابینگ، میزوری» و «زن شگفت‌انگیز» موفق به دریافت جایزه بهترین مووی سال شد.

دل تورو که به دلیل بیماری پدرش به مکزیک سفر کرده، نتوانست در مراسم دیشب حضور یابد و در نتیجه، ریچارد جنکینز ستاره «شکل آب» به نیابت از دل تورو رو صحنه حاضر شد و بیانیه قدردانی او را برای حاضران خواند. دل تورو ضمن قدردانی از اعضای انجمن تهیه‌کنندگان امریکا (PGA)، جایزه‌اش را به پدر و مادرش که به گفته خودش، بی‌نهایت مدیون‌شان هست تقدیم کرد. او همچنین در ادامه بیانیه‌اش یادآور شد: «در مقام پدر، به فرزندانم توصیه می‌کنم رها باشند و رویاها و فانتزی‌های‌شان را دنبال کنند و زمانی که من محو شدم چه بسا جای من ایستاده باشند.»

انجمن تهیه‌کنندگان امریکا با ۸۲۰۰ عضو ثابت از ۲۸ دوره گذشته، در ۱۹ مورد سرنوشت برنده جایزه اسکار بهترین مووی سال را رقم زده هست. البته این موضوع در مورد دو سال گذشته صدق نمی‌کند، چرا که جایزه زانوک به «لا لا لند» و «رکود بزرگ» رسید اما آکادمی اسکار جایزه بهترین مووی را به «مهتاب» و «اسپاتلایت» اهدا کرد. البته در هشت سال پیش از آن، برندگان این دو جایزه یکی بوده‌اند: «بردمن»، «۱۲ سال بردگی»، «آرگو»، «آرتیست»، «سخنرانی پادشاه»، «قفس رنج»، «میلیونر زاغه‌نشین» و «جایی برای پیرمردها نیست».

فصل اول «قصه ندیمه» جایزه نورمن فلتون را به عنوان بهترین مجموعه درام تلویزیونی از سوی انجمن تهیه‌کنندگان امریکا دریافت کرد. همین‌طور، فصل نخست «خانم میزل اعجاب‌انگیز» جایزه دنی توماس را به عنوان بهترین مجموعه کمدی تلویزیون به خود اختصاص داد.

همچنین فصل چهارم مجموعه علمی-تخیلی «آینه سیاه» در رقابت با «فارگو»، «عداوت: بت و جوان»، «شرلوک: کارآگاه دروغگو» و «نابغه دروغ‌ها»، جایزه دیوید ال. ولپر را به عنوان بهترین مجموعه بلند تلویزیون با خود به خانه برد. «لیا رمینی: ساینتولوژی و پیامدهایش» جایزه بهترین مجموعه غیر داستانی را از آن خود کرد.  

دارلا کی. آندرسون با «کوکو» به عنوان بهترین تهیه‌کننده انیمیشن بلند موفق به دریافت نخستین جایزه انجمن تهیه‌کنندگان امریکا در مراسم شنبه شب شد. آندرسون جایزه‌اش را به مردم مکزیک تقدیم کرد و گفت: «وقتش رسیده به برابری نژادی در فرهنگ و دنیای‌مان توجه نشان دهیم.»

مووی «جین» جایزه بهترین مستند سال را برای تهیه‌کنندگانش شامل برت مورگن، برایان برک، تونی گربر و جیمز اسمیت به ارمغان آورد. این مووی که محصول مشترک «نشنال جئوگرافیک استودیوز» و «پابلیک رود پروداکشنز» به شمار می‌رود در میان ۱۵ مووی راه‌یافته به فهرست کوتاه شده جوایز آکادمی ۲۰۱۸ قرار دارد.

کمدی ترسناک «برو بیرون» به کارگردانی و تهیه‌کنندگی جردن پیل به عنوان فیلمی که باعث افزایش آگاهی در زمینه مسایل اجتماعی شده، موفق به دریافت جایزه استنلی کرامر شد.

 

۹۴۱۴

اشتراک در شبکه اجتماعی

گوگل پلاس فیسبوک تویتر لینکدین دیگ کلوب فیسنما