• تاریخ : ۱۵ام دی ۱۳۹۶
  • موضوع : آرنا

برای شما علاقه مندان سایت “آن رد” نوشته ای داریم با عنوان راز ماندگاری و تداوم زندگی زناشویی‌ زوجین! که در دسته مطالب مرتبط با زناشویی قرار میگیرد و پیشتر به آن میپردازیم. با امید به اینکه مورد استقبال شما قرار گیرد.

راز تداوم زندگی زناشویی‌

راز تداوم زندگی زناشویی‌ , کارل پیلمر بعد از سال‌ها پژوهش و تحقیق روی ۱۵۰۰ زوج میانسال امریکایی موفق شد راز ماندگاری و تداوم زندگی زناشویی‌ شان را بیابد. ایشان بیان می کند:«در سالهای گذشته بود که، بعد از گذر از پنجاه سالگی به این فکر می‌کردم که بالارفتن سن چه چیزی برای بهتر زندگی کردن به ما می‌آموزد؟ آیا زن‌ و شوهرهای میانسالی که توانسته‌اند سال‌ها همراه با هم زندگی کنند قادر اند مانند یک مشاور خانواده به ما کمک کنند که چگونه بهتر زندگی کنیم؟
آیا آنها قادر اند راز بهتر زندگی کردن را یادمان بدهند؟»

راز تداوم زندگی زناشویی‌

نگران نباشید

پیلمر از زن‌ و شوهرهای میانسال پرسیده بود «آدم‌ها در میانسالی برای چه چیزهایی متأسف هستند؟» ایشان انتظار داشت که این زوج‌ها خیانت، کار کردن زیاد یا موضوعاتی مثل این را مایه تأسف و پشیمانی بدانند با اینحال چیزی که در جواب این سؤال می‌شنید بسیار دارای اختلاف بود. آنها نگرانی‌های دائمی را که پیوسته در طول زندگی برای موضوعات مختلف داشته‌اند بیشتر از هرچیز دیگری مایه تأسف می‌دانند.

نگرانی پیرامون موضوعاتی که معمولاً از کنترل و اراده انسان‌ها خارج هستند.
نگرانی برای کار، اخراج شدن از کار، بچه‌دار شدن، آتی بچه‌ها،
قضاوت دیگران پیرامون زندگی زناشویی، نگرانی برای از دست دادن رابطه‌ای که برای آن بسیار زحمت کشیده‌اید،
ترس از بی‌ پولی و احساس شرمندگی و انواع نگرانی‌هایی که لذت زندگی در لحظه حال را از شما می‌گیرد.

پیلمر بیان می کند:
صدها زوج میانسال اقرار کرده‌اند که آنچه برایش افسوس می‌خوردند از دست دادن لحظه و مهلت‌هایی بوده هست که در آن تنها نگران بوده‌اند بی‌اینکه هیچ نصیب و سود‌ای برایشان داشته باشد. بسیاری از چیزهایی که به‌خاطرشان نگران هستید هرگز اتفاق نمی‌افتند. همه چیز به نگرش شما پیرامون زندگی بستگی دارد. شما معمولاً اتفاقات تلخ را پیش‌بینی نمی‌کنید. لحظه و رابطه را برای اتفاقات پیش‌بینی نشده حفظ نمائید.

.u024644b5472ae630399cf9b01dde2d1f .u024644b5472ae630399cf9b01dde2d1f:lively, .u024644b5472ae630399cf9b01dde2d1f:hover .u024644b5472ae630399cf9b01dde2d1f transition: background-color 250ms; webkit-transition: background-color 250ms; opacity: 1; transition: opacity 250ms; webkit-transition: opacity 250ms; .u024644b5472ae630399cf9b01dde2d1f .ctaText .u024644b5472ae630399cf9b01dde2d1f .postTitle .u024644b5472ae630399cf9b01dde2d1f:hover .postTitle text-decoration: underline!vital;
به علاوه از طرف دیگر بخوانید :  ۶ رازی که مردان از همسرشان پنهان می کنند

لذت چیزهای کوچک راز تداوم زندگی زناشویی‌

همه ما عادت کرده‌ایم به رابطه خیلی کلی نگاه کنیم. با اینحال یک رابطه از هزاران رفتار و تصویر‌العمل تشکیل شده‌ هست. رابطه پر هست از نکته‌های ظریف و کوچک که باید به آن بها بدهید. شما در بیشتر مواقع مهلت دارید تا با استناد به جزئیات شریک زندگی‌تان را خوشحال کنید.

چیزهایی کوچک و به ظاهر بی‌ارزش وجود دارند که رابطه شما را عمیق و لذت‌بخش می‌سازند.
مثلاً همین که وقتی سخت سرگرم کار یا مطالعه هستید به حرف یا سؤال ناگهانی همسرتان پاسخ بدهید، سرتان را بالا بیاورید و لبخند بزنید توانسته‌اید با یک توجه جزئی تأثیری عمیق روی رابطه بگذارید.
یکی از نکته‌هایی که زوجهای میانسال به آن تأکید می‌کردند عادت به رعایت ادب هست.
ما همه آموخته‌ایم که برای قدردانی و سپاسگزاری بگوییم «متشکرم» «ممنونم».

شما امکان دارد در روابط اجتماعی مکررا این جملات را به کار ببرید با اینحال در رابطه زناشویی یادتان می‌رود که می بایست از همسرتان نیز تشکر کنید. این نه به‌خاطر این هست که شما بی‌ادب هستید حتی از روی احساس صمیمیت و راحتی فراموش می‌کنید که به همسرتان بگویید ممنونم.»

پیلمر اعتقاد دارد:
برای تداوم یک رابطه زناشویی شما باید به همه جزئیات رابطه توجه کنید،
مثبت باشید، از همسرتان در همه جزئیات پشتیبانی کنید،
ایشان را همراهی کنید و پیوسته از ایشان قدردانی و سپاسگزاری کنید.
کسانی که مثبت اندیش هستند به همه جزئیات رابطه توجه می‌کنند، کلی گویی نمی‌کنند و درمقایسه با همه چیز در رابطه حساس هستند.

ایران بانو

صمیمانه امیدواریم نوشته :راز ماندگاری و تداوم زندگی زناشویی‌ زوجین!” مورد استقبال شما علاقه مندان قرار گرفته هست.

منبع

نوشته راز ماندگاری و تداوم زندگی زناشویی‌ زوجین! اولین بار در خبرهای تازه| خبرهای خواندنی روز. پدیدار شد.

اشتراک در شبکه اجتماعی

گوگل پلاس فیسبوک تویتر لینکدین دیگ کلوب فیسنما