• تاریخ : ۱۸ام آذر ۱۳۹۶
  • موضوع : آرنا

پس از این‌که روزنامه کیهان از پیشنهاد ۱۵ میلیارد تومانی سازمان «اوج» برای اسپانسری جشنواره مووی فجر خبر داد، روابط عمومی این سازمان خبر این روزنامه کذب محض دانست و تاکید کرد که «اوج» هیچگونه حمایت مالی از جشنواره مووی فجر نخواهد کرد. با انتشار این خبر گمانه‌هایی در مورد اختلافات روزنامه کیهان و سازمان اوج مطرح شد. اما روزنامه کیهان در واکنش به تکذیب شدن خبرش اعلام کرده که همیشه از فعالیت‌های ارزشی نهادهای انقلابی حمایت خواهد کرد. و خدا را شکر کرده که سازمان «اوج» خبر اسپانسری در جشنواره مووی فجر را تکذیب کرده هست.

روزنامه کیهان در ابتدای مطلب خود درباره خبر روز سه‌شنبه خود نوشته هست: «روز سه شنبه ۱۴ آذر خبری با عنوان «حمایت مالی سازمان اوج از جشنواره مووی فجر؟!» منتشر شد. متأسفانه این خبر که جنبه پرسش و تذکر داشت سوءتفاهم‌هایی را برانگیخت.»

این روزنامه در ادامه می‌نویسد: «ناگفته پیداست که کیهان همواره هم در زمینه خبر و اطلاع‌رسانی و هم نقد و تحلیل، از آثار و فعالیت‌های ارزشی و انقلابی نه تنها اوج بلکه هر نهاد انقلابی دیگری حمایت و استقبال کرده هست. هر چند که در مواجهه با برخی ضعف‌ها و با هدف اصلاح و آسیب شناسی نیز هشدارهای لازم داده شده هست و داده می‌شود. ‌اشتباهاتی که البته گاه ناخواسته بروز می‌یابد.»

کیهان در پایان تاکید می‌کند خبر دو روز پیش تنها جنبه سوالی داشته هست: «در‌باره خبری که این توضیح به آن برمی گردد نیز مشخص هست، محتوای این خبر با نظر به آنچه در محافل فرهنگی و رسانه‌ای شنیده می‌شود جنبه سوالی دارد و قصد تذکر برای پاسخگویی را داشتیم که خدا را شکر، سازمان اوج این موضوع را تکذیب کرد.»

نکته جالب آن که روزنامه کیهان معمولا در واکنش به تکذیب اخبارش، مطالب بسیاری تندی را منتشر می‌کند، اما این بار در توضیح خبر تکذیب شده‌اش به نرمی پاسخ داده و از سوءتفاهم نوشته هست.

۹۴۱۲

اشتراک در شبکه اجتماعی

گوگل پلاس فیسبوک تویتر لینکدین دیگ کلوب فیسنما