• تاریخ : ۲۹ام آبان ۱۳۹۶
  • موضوع : آرنا

در حالی که بیش از یک سال و چهار ماه از درگذشت عباس کیارستمی می‌گذرد و پرونده پزشکی او همچنان محل منازعه هست، امروز خبر محکومیت پزشک معالج این کارگردان سرشناس به پرداخت ۵ درصد دیه منتشر شده هست. وکیل خانواده کیارستمی این خبر را تایید و از آن ابراز نارضایتی کرده هست.

امروز خبرگزاری تسنیم اعلام کرد: شعبه ۱۰۴۴ مجتمع قضایی شهید قدوسی تهران، پزشک معالج عباس کیارستمی را به پرداخت دیه محکوم کرده و سپس از قول مانوش منوچهری وکیل مدافع خانواده مرحوم کیارستمی نوشت: «دادگاه رأی را صادر کرده اما هنوز ابلاغ نکرده هست. بنابر اعلام قاضی دادگاه، پزشک معالج مرحوم کیارستمی به پرداخت پنج درصد دیه کامل محکوم شده هست و احتمالاً تا پایان هفته جاری، حکم به ما ابلاغ می‌شود.»

این وکیل در ادامه گفته هست: «خانواده مرحوم کیارستمی در این شکایت به دنبال گرفتن دیه یا موارد دیگر نبودند بلکه می‌خواستند گزارشی از مدت زمانی که مرحوم کیارستمی در بیمارستان جم بستری بود، اعلام شود اما تا این لحظه به این نتیجه نرسیدیم.»

منوچهری ساعتی بعد در گفت‌وگو با ایسنا در پاسخ به این سوال که در برخی خبرگزاری‌ها آمده که پزشک معالج مرحوم کیارستمی به پرداخت پنج درصد دیه محکوم شده هست، گفت: «ما هم این را شنیده‌ایم که حکم صادر شده مفادش این هست، ولی هنوز این حکم ابلاغ نشده هست.»

به گفته او حکم را رییس دادگاه انشا کرده و تا آخر هفته به احتمال زیاد صادر و ابلاغ می‌شود. منوچهری افزود: «ولی آنچه که ما از مفاد حکم اطلاع داریم و همان طوری که قبلا بارها گفته‌ایم، مبنای حکم که نظریات پزشکی قانونی بوده و تاکید کمیسیون‌ها و بررسی‌هایی هست که آنها داشته‌اند، ما آنها را قبول نداشته‌ایم، حکم هم قاعدتا برهمین مبنا صادر شده هست پس ما از این حکم راضی نیستیم.»

وکیل خانواده عباس کیارستمی یادآور شد: «ما از مبنای روند بررسی کمیسیون‌های پزشکی قانونی راضی نیستیم حکم هم بر همین مبنا صادر شده هست. ما به دنبال دریافت گزارشی از زمان بستری مرحوم عباس کیارستی هستیم ولی هنوز گزارشی به ما ارائه نشده هست.»

۹۴۱۰

اشتراک در شبکه اجتماعی

گوگل پلاس فیسبوک تویتر لینکدین دیگ کلوب فیسنما