• تاریخ : ۲۲ام اسفند ۱۳۹۶
  • موضوع : آرنا

به همراهان همیشگی سایت آن رد خوش آمد میگیم. برای شما دوستان مطلبی آماده کردیم با عنوان خانه های تمامی دنیا در زمستان چه دمایی دارند؟ که امیدواریم از خواندن اون لذت ببرید.

هر یک از ما هوای متفاوتی را دوست داریم؛ برخی هوای سرد را ترجیح می دهیم و برخی دیگر هوای گرم را. در این مواقع، کارشناسان دماهای معینی را برای خانه های ما پیش نهاد کرده اند. تحت نام مثال، آن ها می گویند دمای فرضیه آل برای اتاق نشیمن ۲۰ تا ۲۳ درجه سانتیگراد، برای آشپزخانه ۱۸ تا ۲۰ درجه، برای اتاق خواب ۱۷ تا ۲۰ درجه، برای حمام حدود ۱۵ تا ۱۹ درجه و برای سالن خانه ۱۵ تا ۱۸ درجه هست.

حال می خواهیم ببینیم دمای متوسط خانه ها در کشورهای مختلف در طول زمستان چقدر هست و این دما تا چه حد به دماهای استاندارد تعیین شده نزدیک هست.

انگلستان: ۱۵ درجه سانتیگراد

گردشگرانی که به انگلستان مسافرت کرده اند جریان های فراوانی پیرامون ی هوای بسیار سرد، شیرهای جداگانه برای آب سرد و گرم و سنگ های گرم پایین ملافه ها برای گرم کردن تخت، در خانه های مردم این کشور می گویند.

این جریان ها در کل درست هستند چون مردم انگلیس از هوای سرد ترسی ندارند و و ترجیح می دهند پول شان را پس انداز کنند. خانه های آن ها با بخاری گازسوز گرم خواهد شد که تأثیر فراوانی در کم شدن هزینه ی قبض های خدمات دارد. در خانه های انگلیس، دمای متوسط اتاق نشیمن ۱۵ درجه سانتیگراد و دمای حمام ۱۰ درجه هست.

فرانسه: ۱۷ درجه سانتیگراد

در فرانسه هم شبیه انگلستان، اغلب خانه ها سیستم گرمایشی مرکزی خود را دارند. در باب واحدهای آپارتمانی، با سرد شدن هوا، مدیریت ساختمان سیستم گرمایشی تمام ساختمان را روشن می کند. این شیوه تا حدودی هزینه بر هست.

ژاپن: ۱۰ درجه سانتیگراد

علیرغم زمستان های بسیار سرد ژاپن با دمایی که به پایین ۱- درجه می رسد، هیچ سیستم گرمایش مرکزی ای در این کشور استفاده نمی شود. بدین جهت هست که ژاپنی ها با سرد شدن هوا، وسایل گرمایشی شان را از پستوی خانه ها بیرون می آورند: ابزار تهویه هوا، رادیاتور، بخاری نفتی، فرش برقی، پتوی برقی، و با اهمیت تر از همه، کوتاتسو (کرسی ژاپنی).

اسپانیا: ۱۸ درجه سانتیگراد

در اسپانیا از سیستم گرمایش مرکزی استفاده خواهد شد با اینحال نه در همه جای آن. افرادی که در واحدهای آپارتمانی زندگی می کنند تنها در ساعت های ۷ تا ۱۰ شب (وقتی که معمولا مردم از سرکار به خانه بر می گردند) می توانند از گرما دارا شوند. برای بقیه ی اوقات، آن ها می بایست از رادیاتورهای برقی و کرسی بهره ببرند.

رومانی: ۲۰ درجه سانتیگراد

سیستم گرمایشی مورد بهره برداری در این کشور گازی هست. ولی باید گفت، به دلیل نشت متعدد گاز در دهه ی ۹۰ میلادی، افراد زیادی ترجیح دادند از دیگ بخار در زیرزمین خانه هایشان بهره ببرند. با شرایطی که از متوسط دمای خانه های رومانی پیدا هست، این دیگ های بخار عملکرد خیلی خوبی دارند و گرمای مطبوعی به خانه ها می دهند.

هلند: ۱۶ درجه سانتیگراد

در هلند، هر واحد آپارتمانی دیگ بخار گازسوز خود را دارد که گرمابخش آن واحد هست. انتخاب لحظه روشن کردن رادیاتورها به عهده ی ساکنان خانه ها هست. ولی باید گفت، این شیوه تا حدودی هزینه بر هست. هزینه ی ماهانه ی گرمایش خانه به حدود ۲۰۰ یورو می رسد و هر بار استحمام ۵۰ سنت هزینه بر می دارد. بدین جهت هلندی ها ترجیح می دهند دما را بسیار پایین تنظیم کنند و معمولا تنها اتاق نشیمن و آشپزخانه را گرم می کنند.

امریکا: ۲۰ درجه سانتیگراد

در آمریکا (با این وجود در ایالت های سرد آن) مردم اغلب از بخاری گازی استفاده می کنند. مسئولیت این کار به عهده ی مالکین خانه ها هست و آن ها در صورتی که خواست اکثریت ساکنان باشد، آن را روشن می کنند.

ایگلو (خانه های اسکیموها در آلاسکا و چوکوتکا): ۱۶ درجه سانتیگراد

کلبه های یخی اسکیموها حتی وقتی که هوای بیرون ۴ درجه سانتیگراد باشد، می توانند دمایی تا حدود ۱۶ درجه را در خود حفظ کنند. اسکیموها برای حفظ گرمای خانه های یخی خود از پوست حیوانات برای پوشاندن کف و دیوارها استفاده می کنند.

جمهوری چک: ۱۸ درجه سانتیگراد

در کشور چک، از سیستم گرمایش مرکزی آبی استفاده خواهد شد. با اینحال مردم چک می گویند این سیستم کمی ضعیف هست. بدین جهت مردم ترجیح می دهند از پمپ های حرارتی یا وسایل گازسوز شخصی بهره ببرند.

آلمان: ۱۷ درجه سانتیگراد

سیستم گرمایشی در آلمان مشابهت فراوانی به هلند دارد. دیگ بخار خانه ها معمولا در زیرزمین قرار دارد و آلمانی ها به طرز مرتب میزان حرارت را تنظیم می کنند تا در طول زمستان هزینه های سرسام آوری نداشته باشند.

یورت (چادرهای عشایر قزاقستان و مغولستان): ۲۰ درجه سانتیگراد

اگر چادرهای عشایر این جاهای مطابق قواعد سنتی ساخته و به شیوه ی صحیح گرم شود، دمای داخل آن ها به سادگی به ۲۰ تا ۲۳ درجه سانتیگراد می رسد.

مجارستان: ۱۹ درجه سانتیگراد

سیستم گرمایشی کشور مجارستان بر پایه ی گاز هست. هزینه ی ماهانه ی گرمایش یک ساختمان دو خوابه نزدیک به ۶۰ یورو هست. هنوز هم می توان بخاری های چوب سوز را در خانه های مردم مجارستان دید.

دانمارک: ۱۸ درجه سانتیگراد

در دانمارک سیستم گرمایش مرکزی می باشد، با اینحال بسیار هزینه بر هست. در حقیقت هزینه ی سالانه ی آن به حدود ۴۰۰۰ یورو می رسد. بدین جهت مردم دانمارک در خانه هایشان شومینه دارند و برای آن از چوب استفاده می کنند.

ایتالیا: ۱۷ درجه سانتیگراد

موقعیت در ایتالیا مشابه به اسپانیا هست: زمستان ها گرم هستند با اینحال به دلیل اینکه حدودا هیچ سیستم گرمایش مرکزی ای نیست، داخل ساختمان ها بسیار سرد هست. ایتالیایی ها از رادیاتورهای برقی استفاده می کنند و با لباس خواب گرم می خوابند.

روسیه: ۲۵ درجه سانتیگراد

ساکنان سردترین کشور دنیا بیشترین عشق را به گرما دارند. وقتی هوای بیرون شدیدا سرد هست، ساختمان های مردم روسیه هوایی تابستانی دارد و آن ها با تی شرت و شلوار کوتاه در خانه هایشان هستند.

ممکن هست نوشته خانه های تمامی دنیا در زمستان چه دمایی دارند؟ مورد استفاده دوستان شما هم قرار بگیرد. پس با استفاده از ابزارهای سایت اون رو برای دوستان خود به اشتراک بذارید. نوشته های مشابه زیر رو هم که از دسته بندی مهارت های زندگی انتخاب شده به شما پیشنهاد میکنیم.

نوشته خانه های تمامی دنیا در زمستان چه دمایی دارند؟ اولین بار در خبرهای تازه| خبرهای خواندنی روز. پدیدار شد.

اشتراک در شبکه اجتماعی

گوگل پلاس فیسبوک تویتر لینکدین دیگ کلوب فیسنما