• تاریخ : ۱۹ام دی ۱۳۹۶
  • موضوع : آرنا

آی سینما: مووی فانتزی «جومانجی: به جنگل خوش آمدید» به راحتی موفق شد با کنار زدن مهم‌ترین رقیبش «جنگ ستارگان ۸» و ۳۶ میلیون دلار فروش آخر هفته صدرنشین گیشه امریکا شود. همزمان، مووی جدید «توطئه‌آمیز: آخرین کلید» که در ژانر ماورایی-ترسناک ساخته شده با اختلاف شش میلیون دلار از «آخرین جدای» پیشی گرفت و با ۲۹٫۲ میلیون دلار فروش افتتاحیه دومین مووی پرفروش گیشه آخر هفته شد. دنباله جدید «جنگ ستارگان» هم بعد از چندین هفته صدرنشینی پیاپی، به رتبه سوم جدول سقوط کرد.

«آخرین جدای» که همچنان در بیش از ۴۲۰۰ سالن سینما در سراسر امریکای شمالی روی پرده هست در سه روز گذشته به فروشی برابر با ۲۳٫۶ میلیون دلار دست یافت. فروش این مووی بعد از ۲۴ روز اکران در سینماهای امریکا به بیش از ۵۷۲ میلیون دلار رسیده هست؛ ششمین مووی پرفروش تاریخ گیشه امریکا.

سومین هفته اکران «بزرگ‌ترین شومن» محصول جدید استودیو فاکس هم با قرار گرفتن دوباره در رتبه چهارم سپری شد. این مووی موزیکال با بازی هیو جکمن در بیش از ۳۳۰۰ سالن سینما روی پرده هست و بعد از ۱۹ روز اکران، کل فروش داخلی‌اش به ۷۷ میلیون دلار رسیده هست. این مووی در سه روز گذشته بیش از ۱۳ میلیون دلار فروش کرد و در مقایسه با هفته گذشته تنها با ۱۲ درصد افت فروش روبه‌رو بوده هست.

رتبه پنجم هم به سومین قسمت کمدی «پیچ پرفکت» اختصاص یافت که موفق شد در طول تعطیلات آخر هفته بیش از ۱۰ میلیون دلار فروش کند. این کمدی در حال حاضر در بیش از ۳۴۰۰ سالن سینما روی پرده هست و بعد از ۱۷ روز اکران در گیشه امریکای شمالی به فروشی برابر با ۸۶ میلیون دلار دست یافته هست.

رتبه ششم هم به انیمیشن کمدی «فردیناند» رسید که با نمایش در بیش از ۳۱۰۰ سالن سینما، نزدیک به ۷٫۷ میلیون دلار فروش کرد. اولین تجربه کارگردانی آرون سورکین فیلمنامه‌نویس برنده اسکار تحت عنوان «بازی مالی» نیز در رده هفتم جدول پرفروش‌ها قرار گرفت. این مووی با بازی جسیکا چستین در دومین هفته اکرانش هفت میلیون دلار فروش کرد و شمار سالن‌های نمایش‌دهنده‌اش را از ۲۷۱ به ۱۶۰۸ سالن ارتقا داد.

فروش داخلی دنباله جدید «جومانجی» بعد از ۱۹ روز اکران در سینماهای امریکا به بیش از ۲۴۴ میلیون دلار رسیده هست. این نخستین‌بار هست که «جومانجی» با عبور از «لیگ عدالت» عنوان نهمین مووی پرفروش گیشه ۲۰۱۷ را از آن خود می‌کند و برای نخستین‌بار صدرنشین گیشه آخر هفته امریکا می‌شود. در حال حاضر، فروش جهانی «جومانجی: به جنگل خوش آمدید» به بیش از ۵۰۰ میلیون دلار رسیده هست.

دواین جانسون، کوین هارت، جک بلک و کار جیلان در این مووی ایفای نقش کرده‌اند. «به جنگل خوش آمدید» دنباله‌ای هست بر مووی پرفروش ۱۹۹۵ رابین ویلیامز که فروش جهانی‌اش از مرز ۲۶۲ میلیون دلار عبور کرد.

مووی ترسناک «توطئه‌آمیز: آخرین کلید» (Insidious: The Last Key) بسیار فراتر از حد انتظار شد و در حالی که پیش‌بینی می‌شد بین ۱۶ تا ۱۹ میلیون دلار فروش کند، در سه روز نخست افتتاحیه‌اش بیش از ۲۹ میلیون دلار فروخت. نخستین مووی این مجموعه سینمایی به سال ۲۰۱۰ بر می‌گردد که تحت عنوان «توطئه‌آمیز» روی پرده رفت و سه سال بعد، دنباله جدید آن با نام «توطئه‌آمیز: فصل دوم» در سینماها اکران شد. چهارمین مووی این مجموعه تحت عنوان «توطئه‌آمیز: فصل ۳» هم در سال ۲۰۱۵ به نمایش درآمد.

 

فروش آخر هفته مووی‌های روی پرده (امریکای شمالی) / ۷-۵ ژانویه ۲۰۱۸
رتبه 

عنوان مووی 

فروش جمعه تا یکشنبه (میلیون دلار) 

تعداد سالن

کل فروش (میلیون دلار)

بودجه ساخت (میلیون دلار)

هفته اکران

۱

جومانجی: به جنگل خوش آمدید

۳۶

۳۸۰۱

۲۴۴٫۳

۹۰

۳

۲

توطئه‌آمیز: آخرین کلید

۲۹٫۲

۳۱۱۶

۲۹٫۲

۱۰

۱

۳

جنگ ستارگان: آخرین جدای

۲۳٫۵

۴۲۳۲

۵۷۲٫۵

۴

۴

بزرگ‌ترین شومن

۱۳٫۸

۳۳۴۲

۷۵٫۹

۸۴

۳

۵

پیچ پرفکت ۳

۱۰٫۲

۳۴۵۸

۸۵٫۹

۴۵

۳

۶

فردیناند

۷٫۷

۳۱۵۶

۷۰٫۴

۱۱۱

۴

۷

بازی مالی

۷

۱۶۰۸

۱۴٫۲

۲

۸

تاریک‌ترین ساعت

۶٫۳

۱۷۳۳

۲۸٫۳

۷

۹

کوکو

۵٫۵

۱۸۹۴

۱۹۲

۷

۱۰

تمام پول‌های جهان

۳٫۵

۱۶۷۲

۲۰٫۱

۲

 

۹۴۱۴

اشتراک در شبکه اجتماعی

گوگل پلاس فیسبوک تویتر لینکدین دیگ کلوب فیسنما