• تاریخ : ۲۷ام آبان ۱۳۹۶
  • موضوع : آرنا

آی ‌سینما: جرج کلونی قرار هست به زودی مینی مجموعه «تبصره ۲۲» را بر اساس رمان هجوآمیز جوزف هلر نویسنده امریکایی کارگردانی کند و خودش هم در نقش یکی از شخصیت‌های محوری داستان مقابل دوربین برود. نسخه تلویزیونی این رمان معروف که به فارسی هم ترجمه شده، با سرمایه‌گذاری استودیوی پارامونت تهیه و تولید خواهد شد. امتیاز پخش این مجموعه شش قسمتی هنوز به هیچ شبکه‌ای واگذار نشده هست. اتفاقات رمان هلر که در ۱۹۶۱ به چاپ رسید در جریان جنگ جهانی دوم در ایتالیا رخ می‌دهد.

خط اصلی داستان با محوریت شخصیتی به نام کاپیتان جان یوسارین پیش می‌رود. او خلبان جنگنده نیروی هوایی ارتش امریکاست که یکی از قوانین اداری معروف به تبصره ۲۲ (Catch-22) حسابی خشم‌اش را برانگیخته هست.

به گفته ورایتی به نقل از منابع آگاه، کلونی ۵۶ ساله قرار هست در نقش کلنل کتکارت بازی کند. ضبط این مجموعه از اوایل سال ۲۰۱۸ آغاز می‌شود. گرانت هسلو شریک تهیه‌کننده کلونی نیز در کارگردانی بخشی از قسمت‌های مجموعه مشارکت خواهد داشت. لوک دیویس و دیوید میچاد در نگارش متن مجموعه شرکت داشته‌اند.

این اولین حضور کلونی در تلویزیون بعد از اجرای موفقش در مجموعه «بخش فوریت‌های پزشکی» (E.R.) هست که در اوایل دهه ۱۹۹۰ روی آنتن رفت. ستاره ۵۶ ساله هالیوود برای ایفای نقش در آن مجموعه نامزد دو جایزه امی و سه جایزه گلدن گلوب شد. از آن زمان به بعد بود که کلونی به یکی از محبوب‌ترین بازیگران مرد سینما در میان هم‌نسل‌های خودش تبدیل شد.

او تاکنون موفق به دریافت هشت نامزدی جایزه اسکار در رشته‌های مختلف از نویسندگی و کارگردانی گرفته تا بازیگری و تهیه‌کنندگی شده هست. او برای تهیه‌کنندگی مووی «آرگو» به همراه بن افلک و هسلو موفق به دریافت جایزه اسکار بهترین مووی شد.

«تبصره ۲۲» پیش از این یک بار در سال ۱۹۷۰ در قالب فیلمی سینمایی روی پرده رفت. آلن آرکین نقش شخصیت یوسارین و مارتین بالسام نقش شخصیت کتکارت را در این مووی ایفا کرده‌اند. مایک نیکولز این اقتباسی سینمایی را بر اساس فیلمنامه باک هنری کارگردانی کرده بود.

 

۹۴۱۴

اشتراک در شبکه اجتماعی

گوگل پلاس فیسبوک تویتر لینکدین دیگ کلوب فیسنما