• تاریخ : ۶ام دی ۱۳۹۶
  • موضوع : آرنا

آی سینما: روز گذشته بسیاری از هنرمندان و کاربران شبکه‌های اجتماعی تولد بهرام بیضایی را تبریگ گفتند اما متن تبریک امیر آقایی بحث برانگیز شد. او در متن تبریک خود خطاب به بهرام بیضایی یه مووی های «خالتور» و «آینه بغل» طعنه زد. این نوشته واکنش تند منوچهر هادی کارگردان «آینه بغل» را برانگیخت و او در صفحه اینستاگرام خود به امیر آقایی توصیه کرد به جای توهین به مخاطبان میلیونی «آینه بغل» و همکارانش، با خونسردی دلیل نفروختن مووی‌هایی که در آن بازی کرده را پیدا کند.

امیر آقایی در متنی که به مناسبت تولد بهرام بیضایی، منتشر کرده آورده هست: «بهرام جان بیضایی، استادِ نازنین، زادروزتان خجسته و مبارکمان باشد. تنِ تان سالم و اندیشه تان تا ابد پویا، اینجا اما هیچ جایتان خالی نیست، اینجا «خالتور» ها میفروشند و «آینه بغل» ها. اینجا هنوز بر مدار گیشه ایم و اندیشه نه. چه خوش گفت آن شاعرِ تبعیدی: سرزمینِ من جائیست، که نانِ شبم را ارزانی ام میدار.»

پس از انتشار یادداشت کنایه آمیز امیر آقایی، منوچهر هادی کارگردان «آینه بغل» در صفحه اینستاگرام خود ضمن تبریک تولد بهرام بیضایی خطاب به این هنرمند نوشت: «فرهیخته گرامی! شما که فیلمهایتان بر مدار اندیشه هست چرا به مخاطب میلیونی و تفکر همکارت اینقدر واضح توهین میکنی؟ اینجا «فروشنده» و «ابد و یک روز»ها هم می‌فروشند و من میبینم و یاد میگیرم و لذت می‌برم. مووی‌های وحید جلیلوند با بازی زیبا و حیرت انگیز شما را میبینم و لذت میبرم بدون بغض .»

منوچهر هادی همچنین امیر آقایی را به خونسردی دعوت می‌کند و در پایان می‌نویسد: « با اندیشه درستی که از شما سراغ دارم مطلب بنویس . بدون توهین بدون قضاوت بدون بغض … دلیل نفروختن فیلمهایت را پیدا کن . من هم چندی پیش مووی کارگر ساده نیازمندیم را ساختم و نفروخت ولی تقصیر را گردن دیگری نینداختم و به اساتیدم گله نکردم . همچنان دوستت دارم امیر جان و این مطلب و یادداشت احساسیت را به دل نمیگیرم ولی توهین به شعور و انتخاب مردم و عذرخواهی از ایشان را خودت پاسخ گو باش»

 

۹۴۱۲

اشتراک در شبکه اجتماعی

گوگل پلاس فیسبوک تویتر لینکدین دیگ کلوب فیسنما