• تاریخ : ۱۷ام آذر ۱۳۹۶
  • موضوع : آرنا

چند هفته پیش افشین حبیب زاده معاون نظارت شورای شهر تهران از مشارکت ۹۵۰ میلیون تومانی شهرداری تهران در ساخت مووی «ماجرای نیمروز» خبر داد. اما امروز این نماینده شورای شهر اعلام کرده که این ۹۵۰ میلیون تومان سهم ۲۵ درصدی شهرداری در ساخت مووی محمدحسین مهدویان بوده هست.  اگر سهم سایر ارگان‌ها برای تامین بودجه «ماجرای نیمروز» را در نظر بگیریم، یعنی حداقل ۳ میلیارد و ۸۰۰ میلیون تومان برای ساخت «ماجرای نیمروز» هزینه شده هست.

«ماجرای نیمروز» ساخته محمد حسین مهدویان و به تهیه کنندگی سید محمود رضوی برای اولین بار در سی و پنجمین جشنواره مووی فجر به نمایش درآمد و پس از استقبال مخاطبان و منتقدان توانست ۴ سیمرغ بلورین از جشنواره سال گذشته بدست آورد.

این مووی سینمایی پس از موفقیت در جشنواره فجر، نوروز امسال در سینماهای کشور به نمایش درآمد و به فروش قابل قبولی دست یافت و تا چند ماه‌ عنوان پرفروش ترین مووی غیر کمدی سال را به خود اختصاص داد.

دو هفته پیش افشین حبیب‌زاده عضور شورای شهر تهران اعلام کرد که در دوره گذشته شورای شهر تهران، ۹۵۰ میلیون تومان برای ساخت مووی «ماجرای نیمروز» هزینه شده هست.

اما این عضو شورای شهر امروز درباره سهم شهرداری از مووی «ماجرای نیمروز» به ایسنا گفته هست: «بنا به گفته رئیس مرکز سازمان فرهنگی و هنری شهرداری تهران، موسسه تصویر شهر در واقع قراردادی با سازنده مووی «ماجرای نیمروز» منعقد کرده بود که بر اساس آن شهرداری سهم ۲۵ درصدی در تولید این مووی داشته و بر همین اساس ۹۵۰ میلیون تومان برای تولید این مووی پرداخت کرده هست که پس از فروش سهم شهرداری پرداخت شده که البته این روند ادامه دارد.»

مووی «ماجرای نیمروز» در اکران نوروز توانست بیش از ۴ میلیارد و ۳۰۰ میلیون تومان فروش کند که این رقم به شکل مساوی میان سینمادارن، پخش کننده مووی (سیمای مهر به مدیرعاملی محمود رضوی) و تهیه کننده تقسیم می‌شود. البته کارگردان «ماجرای نیمروز» در پایان اکران این مووی اعلام کرد که فروش آخرین ساخته‌اش با توجه به اکران در دانشگاه‌ها و مراکز غیر رسمی، به بیش از ۶ میلیارد تومان رسیده هست.

حال با توجه به صحبت‌های حبیب زاده می‌توان به این نتیجه رسید که هزینه ساخت «ماجرای نیمروز» با توجه به بازیگران سرشناسی که در اختیار داشت، ۳ میلیارد و ۸۰۰ میلیون تومان بوده هست.

۹۴۱۱۲

اشتراک در شبکه اجتماعی

گوگل پلاس فیسبوک تویتر لینکدین دیگ کلوب فیسنما