• تاریخ : ۲۵ام دی ۱۳۹۶
  • موضوع : آرنا

آی ‌سینما: لیام نیسون هنرمند ایرلندی مجموعه مووی‌های اکشن «ربوده شده» در مصاحبه اخیرش با یک شبکه ایرلندی از موج اتهامات جنسی که این روزها به راه افتاده، تا اندازه‌ای انتقاد کرده هست. هنرمند طراز اول هالیوود عقیده دارد در برخی موارد واکنش‌های افراطی صورت گرفته هست و حالا هرکس به هر بهانه‌ای به راحتی مردان را متهم به آزار و اذیت جنسی می‌کند که تبعاتش حذف فرد مورد اتهام از جایگاه حرفه‌ای و پیشه‌اش هست.

پیش از نیسون، کاترین دونوو هنرمند سرشناس سینمای فرانسه نیز به شدت از جنبش مبارزه با آزار و اذیت جنسی در هالیوود انتقاد کرده بود و به جانبداری از مردانی پرداخته بود که به شیوه‌های مختلف قصد نزدیک شدن به زنان مورد علاقه‌شان را دارند.

حالا، هنرمند ۶۵ ساله ایرلندی هم از احساس بدش نسبت به اتفاقات اخیر پرده برداشته هست. او با آوردن مثال‌های مشابه از جمله گریسون کیلور نویسنده و مجری که به دلیل اتهام فردی از کارش اخراج شده، تاکید کرد این روش اتهام‌زنی بدون مطرح شدن جزییاتی که برای عموم روشن باشد و صرفا به بدنامی حرفه‌ای منجر شود گاهی اوقات بر اثر سوءتفاهم عامدانه رخ می‌دهد.

نیسون همچنین در پاسخ به این پرسش که نظرش درباره اتهاماتی که به کوین اسپیسی و داستین هافمن وارد شده چیست، گفت او نسبت به حواشی پیش‌آمده برای هافمن نمی‌تواند قضاوتی داشته باشد و در کل، با رویکردی محافظه‌کارانه تلاش کرد از صحبت درباره ستاره‌هایی که اتهامات‌شان حسابی جنجال‌ساز شده خودداری کند.

 

۹۴۱۴

اشتراک در شبکه اجتماعی

گوگل پلاس فیسبوک تویتر لینکدین دیگ کلوب فیسنما